czwartek, 5 sierpnia 2010

Update requested #2

Oha-lucky!

Jako iż keik wciąż ciężko pracuje nad pierwszą recenzją, mającą ozdobić serwis już na początku przyszłego tygodnia (głask głask dla niego, zrezygnował nawet z używania zbędnych organów wewnętrznych, by wszystkie siły przekazać ośrodkom odpowiedzialnym za kreatywność), jesteście skazani na mnie i kolejną porcję news'ów. Zaczynajmy!

Na początek porcja ciasteczek ze strony sklepu yatta.pl. W ostatnich dniach pojawiła się możliwość pre-orderu kilku interesujących pozycji. Oto krótki przegląd owych ofert.

Zacznijmy od... figurek, a jakże. Nie pisałem o nich w poprzednim poście ze względu na fakt, iż zostały zapowiedziane już jakiś czas temu ale skoro yatta.pl są tak uprzejmi, by umożliwić nam zakup jednego z tych modeli, oto i on. A raczej ona, bo mowa tu o Black Rock Shooter, bohaterce nowego anime o tym samym tytule.
Figurka zrobiła w ciągu ostatnich dni całkiem spory szum i muszę przyznać, iż nie bez powodu. Wykonana z PVC, mierząca ok. 290mm, jest popisem pod kątem dbałości o detale i wysokiego poziomu produkcji. BRS przyjmuje powabną pozycję, trzymając za plecami budzącą respekt Rock Cannon. Ma na sobie rozpiętą kurtkę, która pozwala dokładnie przyjrzeć się reszcie skąpej garderoby. Bohaterkę otaczają falujące w powietrzu kosmyki włosów, które wraz z trzepoczącą na wietrze kurtką dodają całości dynamizmu. Figurka spoczywa na cudownie wymodelowanej podstawce.
Produkt jest dziełem Good Smile Company i będzie dla nas dostępny w okolicach stycznia roku 2011. Pre-ordery można składać na stronie yatta.pl do 17 sierpnia toteż wszystkim zainteresowanym sugeruję pośpiech. Cena jak to cena, wyciska łzy. Zaciśnijcie pasa albowiem wasze konta schudną o niebagatelne 385zł.

Yatta.pl wyszło z założenia, iż jedna figurka to za mało (bravo, bravo desu!) i prócz samej BRS proponuje nam również jej rywalkę, Dead Master. Jest to produkt z linii figma, pozwalający na dowolne upozycjonowanie tej drobnej brunetki, ohoczo dzierżącej pokaźnych rozmiarów kosę, okraszoną metalicznym akcentem.
Model to dziecko firmy Max Factory, tak więc możemy spodziewać się najwyższej jakości wykonania. Trafia do nas wraz z przezroczystą podstawką umożliwiającą dynamiczne pozy w stanie nieważkości, ozdobioną dwoma fruwającymi beztrosko czaszkami.
Figurka została wykonana z PVC i ABS, mierzy ok. 140mm i powinna trafić na rynek w grudniu 2010. Podobnie jak BRS, będzie dostępna dla polskich kolekcjonerów w styczniu 2011, przypominam, pre-order'y należy składać do 17 sierpnia. Cena wynosi 149zł.


H'okay, time to move on (przyznaję, dzisiejsze świeżynki są odrobinkę przeterminowane ale w ostatnich dniach prowadzę dość intensywny tryb życia nocnego, a to nie zawsze ma pozytywny wpływ na percepcję za dnia). Pamiętacie poprzedni post i figurkę Asuki z Rebuild of Evangelion? Cudownie. Oto w końcu po paru latach oczekiwań trafia na polski rynek pierwsza część tej tetralogii! Najprawdopodobniej sam złożę zamówienie jeszcze w przedsprzedaży, NGE to w końcu jedno z pierwszych anime jakie urzyźniły mój umysł.
Evangelion 1.0 (Nie) Jesteś sam* oferuje nam kilka serwisów w czterech wydaniach. Do wyboru będziemy mieli wersję normalną na DVD, wersję normalną Blu-ray, a także dwie wersje kolekcjonerskie, również różniące się nośnikiem (DVD bądź Blu-ray).
O ile wersja 'zwykła' to po prostu 98 minut uczty dla zmysłów (do wyboru dubbing japoński, lektor polski lub polskie napisy, obie wersje dźwiękowe w systemie 5.1, format 16:9 - osobiście uważam, iż brak napisów w języku angielskim jest niedociągnięciem) to wersja kolekcjonerska ma już znacznie bogatsze wnętrze.
Za cenę 169zł (DVD) bądź 199zł (Blu-ray) otrzymujemy nie tylko film ale również figurkę panny Langley, mierzącą ok. 18cm, plakat w formacie A3, płytę z materiałami dodatkowymi, książeczkę oraz 4 pocztówki. Wszystko odziane w gustowny box.
Miejsca, w których możecie dokonać zamówienia to m.in. animekompas.pl oraz wspomniany już wcześniej yatta.pl.

Yosh, zostawiam Was teraz samych, abyście mogli w spokoju wysupłać drżącymi paluszkami ostatnie zaskórniaki z portmonetki i złożyć zamówienia. Stay tight!

* Oznaczenie 1.01 odnosi się do pierwszego wydania kinowego filmu, z roku 2007. W roku 2008 miał miejsce re-release, przedstawiający poprawioną wersję, towarzyszący wydaniu DVD. Wersja ta nosiła oznaczenie 1.01. Evangelion: 1.11 You are (not) alone trafiła do sklepów 27 maja roku 2009. Wzbogacono ją o 3 dodatkowe minuty animacji i wniesiono kilka poprawek (niektóre sceny zostały rozjaśnione). Wersja ta jest dostępna na DVD oraz dyskach Blu-ray.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz