niedziela, 15 sierpnia 2010

9# Update Requested

"Witojcie!"

Upalne, parne i gorące dni źle wpływają na produktywność gatunku ludzkiego co spowodowało, że od kilku dni newsy lądują raczej wieczorem... Bardzo przepraszamy.

Pierwsza wiadomość na pewno ucieszy fanów J-RPG oraz słuchaczy pierwszej diwy internetu, Miku Hatsune!
Na domenie jrpg.jp, której właścicielem jest Ryuta Konuma (Valkyria Chronicle II, Persona 3/4), pojawił się krótki film hostowany przez youtube o treści:

W roku 2032 AD, rasa ludzka została zdziesiątkowana. Nim się obudziła... Stała się RPG.

Całość można obejrzeć pod adresem: http://brs.jrpg.jp/ 


Plakat promujący
Jak wiadomo od jakiegoś czasu, będzie drugi film Macross Frontier: ~Sayonara no Tsubasa~. 
Najnowsze wiadomości głoszą iż dwudniowy ewent, startujący 22 grudnia, będzie prowadzony przez kompozytorkę ścieżki dźwiękowej, panią Yoko Kanno.
Cała impreza odbędzie się 22 grudnia w Budokanie i 24 grudnia w Kobe Port Island Hall.

78 Comiket, czyli tokijski Comic Market właśnie się zakończył z rekordową liczbą ponad 560.000  (!) odwiedzających!
Polowanie na doujiny z 'Kuji-an' rozpoczęte!
W ciągu trzech dni, tej darmowej dla odwiedzających, imprezy rozeszły się jak zwykle miliony 'domowej' roboty mang, gier i płyt audio.
Organizatorzy szacują iż 79. edycja zimowego* Comiketu zgromadzi ponad 510.000 fanów w ciągu trzech dni trwania całej imprezy.
Warto poinformować naszych rodzimych fanów M&A, że w przeciwieństwie do polskich konwentów, na Comiketach nie ma możliwości nocowania. A żeby się dostać jako jedna z pierwszych osób, często trzeba koczować w okolicach Tokyo Big Sight center, gdzie rzeczony konwenty mają miejsce, już kilka dni wcześniej... To dopiero oddani pasji!

*(Comikety odbywają się w dwóch edycjach: zimowej i letniej, ale liczone są kolejno - np: 62 letni Comiket; 63 zimowy Comiket)

Smoki, morze...
...i rybka z wiaderka.
W pięciu amerykańskich kinach, został przedstawiony film pt. 'Gedo Senki', tłumaczony na 'Tales from Earthsea', a polskiemu odbiorcy znany jako 'Opowieści z Ziemiomorza' - historia 3. i 4. tomu sagi Ursuli K. Le Guin.
Produkcja zarobiła w czasie weekendu zaledwie 20.100US$ - dla porównania, poprzedni film ze studia Ghibli, 'Ponyo', zarobił w USA 3.585.852 US$ w 927 kinach.

1 komentarz:

  1. Oz, to ja nie wiedzialem ze w ogole jest jakas pierwsza kinowka... Prawie rok temu w kinach i jeszcze nie bylo DVD (a co za tym idzie suba), no ladnie, ladnie. A o biednych fanow na Ranko-glodzie nikt nie dba.

    OdpowiedzUsuń