wtorek, 17 sierpnia 2010

#10 Update Requested

Oha-lucky!

Po pierwsze - wybaczcie. Jesteśmy w trakcie omawiania całej struktury bloga i wszystkich rzeczy, które możemy zmienić na lepsze, w końcu mamy aspiracje, by cały czas się rozwijać. Z tego powodu zaniedbujemy (delikatnie mówiąc) przepływ wiadomości, którymi chcielibyśmy się z wami dzielić. Mam jednak nadzieję, że w ciągu najbliższych kilku dni osiągniemy porozumienie co do najistotniejszych zmian jakie chcielibyśmy poczynić. Kiedy to nastąpi blog ruszy pełną parą, z ustalonym harmonogramem, który pomoże przede wszystkim nam, czyli autorom, na konsekwentne prowadzenie serwisu. A teraz dość marudzenia, czas na newsy!


Wspomniany przeze mnie w jednym z poprzednich postów Fumihiko Sori nie próżnuje. Nie dość, że ma zająć się produkcją anime opartego na grze Dragon Age, to będzie też reżyserem adaptacji filmowej, kultowej mangi pt. Ashita no Joe, autorstwa Takamori Asao i Chiba Tetsuya. Główną rolę, czyli znanego chyba wszystkim miłośnikom starszych mang Yabuki Joe, zagra Yamashita Tomohisa, członek grupy NEWS. Rolę jego mentora, Tange Danpei, powierzono aktorowi i miłośnikowi boksu Kagawa Teruyuki, znanego chociażby z ekranizacji 20th Century Boys. W postać głownego antagonisty, a raczej rywala naszego bohatera, czyli Toru Riikishi, wcieli się Iseya Yusuke, mający na swym koncie m.in. występ w ekranizacji Casshern.
Piszę o tym wszystkim nie tylko ze względu na wagę wydarzenia jakim będzie ten film ale również z powodu ukazania się na stronie głównej projektu 30-sekundowego trailera. Dlatego też chciałbym niniejszym zmobilizować wszystkich do kliknięcia w poniższych link (przycisk "NEW! 特報" po lewej stronie). Btw, jeśli ktoś jeszcze nie miał okazji przeczytania samej mangi - DO IT!

Jakiś czas temu, buszując w otchłani internetu, natrafiłem na mangę Freezing, będącą dziełem duetu Lim Dall-Young & Kim Kwang-Hyun. Główny bohater tego dzieła, to młody człowiek imieniem Kazuya (moyase, moyase~), którego siostra padła ofiarą stworzeń z innego wymiaru, zwanych Nova. Siostra nie była jednak zwykłą damą w niebezpieczeństwie, bezbronną wobec okrucieństwa paskudnych obcych. Należała ona bowiem do jednego z oddziałów wyspecjalizowanych wojowniczek, stworzonych i trenowanych właśnie do zadań bojowych przeciwko najeźdźcom z bardzo, bardzo daleka. I tak oto jej brat, chcąc pomścić śmierć ukochanej siostry, wstępuje do akademii Genetics, szkolącej wyżej wymienione wojowniczki zwane Pandora. Tam spotyka pewną uroczą panienkę imieniem Bridgette i... I tyle. Nie mam zamiaru zdradzać wam więcej, a ten krótki opis jest powodowany pojawieniem się w necie zajawki, która spełnia moje życzenie - wiosną roku 2011 ma ukazać się anime na podstawie mangi - oto również właściwy news, którym chciałem was w ten zawoalowany sposób poczęstować. Osobiście nie mogę się już doczekać, a tym, których udało mi się zainteresować polecam w międzyczasie randkę z mangą.

Na koniec aktualny ranking wyświetlanych w japońskiej tv anime. Na miejscu pierwszym przygody mieszkającej wraz z mężem, dziećmi i rodzicami Sazae-san, pełne humoru i uroków dnia codziennego. Srebrny medal przypadł tym razem Chibi Maruko-chan, uczennicy szkoły podstawowej, której życie również pełne jest humoru oraz radości i zmartwień jakie niesie ze sobą stara, dobra codzienność. Natomiast na trzecie miejsce podium wdarła się załoga kapitana Luffyego. One Piece wciąż popularne i szczerze mówiąc dziwię się, że nikt tego jeszcze nie pokazuje w naszej kochanej RP. Popularność mangi i łaknienie za jej wydaniem w Polsce są ogromne (przynajmniej z tego co dociera do mnie za pomocą przeróżnych for internetowych), toteż anime na pewno nie narzekałoby na brak frekwencji. Reszta rankingu - right here!

Over and out.

~goe

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz