sobota, 14 sierpnia 2010

#8 (late night) Update Requested

Oha-lucky!

Senna sobota, iście senna moi drodzy. Zwłaszcza po sytym obiadku i w tej nieludzko wysokiej temperaturze. Z tego tytułu news dziś późno i krótki (acz szczerze mówiąc niewiele się dziś i wczoraj wydarzyło, widocznie sobotni letarg dopadł nie tylko gdynian).

Fumihiko Sori, gentleman odpowiedzialny za wydane niedawno Vexille - 2077 Isolation of Japan, stanie na czele produkcji anime, mającej powstać na bazie hitu rpg ze studia BioWare - Dragon Age. Gra sprzedała się w ilości 4 milionów egzemplarzy na całym świecie i była sporym wydarzeniem w światku gier komputerowych.
Dystrybucją zajmie się Funimation, film powinien trafić na rynek pod koniec roku 2011. Jest szansa, iż projekt doczeka się w Japonii premiery kinowej.
Warto nadmienić, iż pan Sori jest producentem pierwszego filmu z serii Appleseed, wyprodukowanego techniką komputerową. Film ten ukazał się w Polsce i mogę z czystym sumieniem polecić go wszystkim zainteresowanym.

Mianowany niedawno, nowy prezes Japońskiego Związku Sumo, pan Hanaregoma, zapowiedział podczas pierwszego dnia swych rządów, iż ten japoński sport narodowy musi zerwać wszelkie więzy, łączące go ze strukturami kryminalnymi. Jedynie odcięcie się od świata yakuzy może przywrócić sumo dawną świetność.
'Naszym oficjalnym stanowiskiem w tej sprawie musi być jak najszybsze wykluczenie gangsterów ze świata sumo' - powiedział Hanaregoma na stadionie Ryogoku Kokugikan w Tokyo.

Na oficjalnej stronie filmu animowanego Tamayura, pojawił się krótki spot promocyjny, który możecie obejrzeć pod poniższym linkiem. Film, reżyserowany przez pana Sato Junichi, opowiada historię młodej miłośniczki fotografii, która właśnie przeprowadziła się do niewielkiego miasteczka na wybrzeżu Seto Inland Sea. Premiera pierwszego odcinka już 5 września, na kanale AT-X, natomiast pierwszy tom sagi na DVD/Blu-ray ma ukazać się 26 listopada 2010.

Na głównej stronie animowanej adaptacji komediowej light-novel, zatytułowanej Ore no Imouto ga Konnani Kawaii Wake ga Nai, pojawił się 63-sekundowy promo-clip. Bohaterem opowieści są zwyczajny chłopak imieniem Kosaka Kyosuke oraz jego siostra, będąca popularną modelką, o mrocznym sekrecie. Jaki to sekret? Ta śliczna dziewczyna jest tak naprawdę... otaku, miłującą gry dla dorosłych. Autorem rzeczonej light-novel jest Fushimi Tsukasa. Premiera serii ma mieć miejsce w październiku bierzącego roku.

Również Otome Yokai Zakuro, autorstwa Hoshino Lily, doczekało się 30-sekundowego spotu, który zamieszczono w piątek na stronie głównej projektu. Setting to alternatywna wizja historycznej Japonii, w której ludzie współżyją z rasą yokai, czyli demonów. Rząd powołał do życia specjalny komitet do spraw yokai i ludzi, mający rozwiązywać wszelkie konfliktowe sytuacje, których jak się zapewne domyślacie nie brakuje w tak kontrastowym towarzystwie. Członkowie komitetu to przedstawiciele obu stron oraz tajemnicza dziewczyna imieniem Zakuro, w której żyłach płynie krew zarówno demonów jak i ludzi. Japońska premiera już 4 października roku 2010.

Już jutro kolejna porcja wiadomości, a tymczasem życzę Wam wszystkim miłego wieczoru, bądź smacznych snów!

~goe

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz