wtorek, 10 sierpnia 2010

#4 Update Requested

Oha-lucky!

Melduję, iż szczęśliwie wróciłem z krótkiej ekspedycji na tereny o dużym stężeniu krów i siana na metr kwadratowy. Naturalnie nieobecność ta prowadziła do zaniedbania bloga z mojej strony, pomijając już bardzo-duże-ilości-newsów-na-raz, które skumulowały się przez ten czas. Ilość wydarzeń i nowości generowanych codziennie przez światek m&a jest doprawdy fascynująca.
Nie sposób będzie zawrzeć w tym poście wszystkiego co się wydarzyło, dlatego kilka następnych update'ów może również zawierać lekko przeterminowane newsy, póki ma skromna osoba nie nadrobi zaległości (a wiedzcie, że nie ma lekko, służba nie drużba i piszę niniejszy tekst nie pomyślawszy nawet o kawie czy śniadaniu - a ja naprawdę LUBIĘ kawę i śniadania). Zaczynajmy!

Na początek spora bomba dla wszystkich wielbicieli przygód dwóch niepozornych alchemików. Matka Alphonse i Edwarda Elric, pani Hiromu Arakawa, zapowiedziała, iż we wrześniowym wydaniu miesięcznika Monthly Shonen Gangan, mającym ukazać się 11 września br., zaprezentuje nam bliżej nieokreśloną historię poboczną. Wiadomość ta z pewnością wyrwie z comy niektórych hardkorowych fanów, którzy zrezygnowali ze świata doczesnego wraz z ukazaniem się ostatniego rozdziału FMA w 108 zeszycie Shonen Gangan.

Olrajto, lećmy dalej. Oficjalny twitter załogi edytorów Monthly Comic Alive doniósł, iż gdzieś we wszechświecie rodzi się nowy projekt, związany z serią Kämpfer. Przygody sympatycznego młodzieńca Natsuru Seno, którym towarzyszyły nieprzeliczone masy panty-shotów oraz biustów zakrzywiających czasoprzestrzeń, mogą nie być zbyt dobrze znane w naszym kraju ale jeśli ktoś ma ochotę na lekką rozrywkę, okraszoną płynną i staranną animacją, to polecam serdecznie. Zresztą, główny bohater zmienia się w przedstawicielkę płci pięknej, by stawić czoła całej plejadzie kuszących wojowniczek. Any more questions? Co do samego projektu, nie wiadomo jeszcze za dużo ale prawdopodobnie będzie to historia w formacie light novel. Oby kolejny sezon serii anime nie kazał zbyt długo na siebie czekać.


Wiele, wiele lat temu, gdy po ziemi kicały jeszcze dinozaury, top listami świata muzyki władali The Beatles czy The Rolling Stones, świat zmieniał się jednak szybko, dinozaury wyginęły i dziś... dziś, japońskie przynajmniej, listy przebojów znajdują się pod butem, a raczej szkolnym trampkiem pięciu uroczych bohaterek serii K-ON!. Skąd ten pomysł? Otóż jak donosi raport Oricon, nowy opening oraz ending serii zajęły #2 i #3 miejsce na listach przebojów. Kawałki "No, Thank You!" oraz "Utauyo!! Miracle" sprzedały się kolejno w ilości 87, 000 i 85, 000 kopii. Dla przypomnienia, pierwszy op i ending zajęły miejsca #1 i #2, czyniąc z fikcyjnego zespołu Ho-kago no Tea Time trzeci w historii japońskich list przebojów kobiecy band, któremu udało zająć się kolejno #1 i #2.

Uff. Coś czuję, że muszę skołować sobie jakiś fikuśny telefon, z którego będę mógł karmić was wiadomościami, jednocześnie dojąc na wsi mućkę i wsuwając karkówkę z grilla. Ale to jeszcze nie koniec! Najlepsze przed nami.

Robione na zamówienie, szyte na miarę... plugsuits! Yep, dokładnie to napisałem. Producent kostiumów dla cosplayerów, COSPATIO, wypuścił na rynek limitowaną edycję licencjonowanych plugsuits, zdobiących w Neon Genesis Evangelion nienaganne sylwetki Asuki Langley i Ayanami Rei. Cena oscyluje wokół bagatelnych 6, 500$, jeśli zamawiający nie wykroczy poza standardową miarę (wzrost: 150 - 170cm; pierś: 75 - 96cm; talia: 56 - 75cm; biodra: 82 - 98cm). Warto nadmienić, iż sam producent ostrzega, że stroje są ciasne (:3), zalecając przymiarkę na miejscu (jasne... good luck Europe and the rest of our lil' precious world).


H'okay, poziom cukru w mojej krwi spadł niebezpiecznie nisko, domagając się bułki z miodem i łyka kofeiny toteż znikam ukoić pragnienia mego niedoskonałego nośnika. Jutro więcej newsów, starszych i nowszych, może pojawią się jakieś figurki... Au revoir!

~goe

1 komentarz:

  1. No zacnie bardzo.
    Plugsuit może nie jest moim szczytem marzeń, ale miło słyszeć, że świat FMA nie jest jeszcze domknięty.

    OdpowiedzUsuń