piątek, 16 września 2011

Jesień

Ostatnio rozmawiałem z goe, że warto by coś porobić - NyanC stał i stoi, to pora go kopnąć na przód. Po prostu.

Więc, żeby nie przeciągać dłużej, otwieram 365 sesję NyanC! *klap klap*; dzisiejszym tematem będzie nadchodzący sezon anime: jesień.

O ile, w te wakacje jedyną dobrą serią był Usagi Drop, którego ostatni odcinek kilka godzin temu Doki Fansubs wypuścili w sieć, o tyle oglądałem też moeblob oparty na grze o idolingu, The iDOLM@STER.
Tak więc, super pro-rodzinne josei i Ota-C harem moe story. A co się zbliża?

Szczerze mówiąc nic specjalnie ciekawego dla mnie.
Ok, będzie drugi sezon Shinryaku?! Ika-musume (moe blob/slapcom), będzie też drugi sezon Bakuman (pierwszego nie skończyłem, bo był nudny jak flaki z olejem). Wyświetlona zostanie kolejna seria o najlepszym złodzieju na świecie, tak jest, kolejny Lupin!
Jednak również doczekało się adaptacji Mirai Nikki. Obecnie czytam mangę ALE... nie wiem czemu nawet;  może bo czytam zawsze 5-20 serii na raz i nie chcę żeby mi APM spadło?

Mirai Nikki traktuje o kolesiu, który jest jeszcze bardziej słaby niż Shinji, tak do potęgi 10, i ma sobie wyimaginowany świat, z bogiem i w ogóle, fajne miejsce, kiedy to nagle się okazuje, że ten bóg serio istnieje, i daje dzieciakowi "future diary" - pamiętnik pokazujący przyszłość.
Ok, setting jest całkiem smaczny 1) JEDNAK! (a jakże!) jest to konkurs i wyścig, gdyż nasz bohater jest jednym z dziesięciorga ludzi, którzy mają taki pamiętnik. A gra polega na wyeliminowaniu pozostałych dziewięciorgu uczestników.
Skojarzenia z Duds Hunt, Liar Game, etc. jest jak najbardziej na miejscu.

Seria ta jest okraszona bezsensowną przemocą, nagizną, podpartą powtarzającym się profilem schizotycznych psychopatów, którzy jak na 14 latków, mają pomysły jak L i Kira razem wzięci. Jest też 4 latek-morderca gazującym cyjankiem.
Zasadniczo seria jest zła. Setting i plot są słabe, jest sporo nielogiczności oraz błędów, a każda nowa postać to kolejny świr - coś jak newsy z sankaku.
No i maskotka serii, oczywiście różowowłosa panna, jest psychopatycznym stalkerem, zakochanym w protagoniście (bleh).

I teraz zrobili z tego anime... Będzie kolejne Elfen Lied - jeśli się lubisz ciąć wałkiem do ciasta, to pokochasz serię. Dla innych ludzi (normalnych??) ta seria będzie nudnym gore gniotem.

powiększ


Będzie też kinówka Tekken - faceci o wargach jak dysze od rakiet i delikatne kobietki, które noszą żelazne konstrukcje i udami miażdżą tiry nadchodzą! -zakładam, że będzie to produckja rzędu fajnali, czyli, tylko dla die hard fans i Ota-C/D
Ale jeśli mowa o filmach, to jestem nawet zaintrygowany Mardoc Scramble oraz Hotarubi no mori e - szczerze, nie mam pojęcia o czym to jest, ale na tle reszty tego co będzie serwowane podczas tej jesieni, to się wydaje być lepsze.

A więc nadchodzący sezon będzie zły~ wykopaliska archeologiczne, oraz nadrabianie zaległośći - tej jesienie każdy z nas, znajdzie na to czas (o rety, rym rodem z Kawaii, so cool).

~keik


1) no cóż, nie - to był sarkazm
PS: tak, ten news jest lekko przedawniony, ale i tak go przeczytałaś/eś!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz