piątek, 10 września 2010

Jesień czyli co nowego

Witam serdecznie!
Jak zapewne większość zauważyła, lub nawet doświadczyła jak ekipa nyan, mamy jesień.
Zrobiło się chłodno, opadły wakacyjne emocje, trochę popaduje i nawet jakiś katar się przyczepił.
Można powiedzieć, że jesiennej szarugi czas, nadchodzi powolnym acz pewnym krokiem.

Co czeka otaku z całego świata?
Niestety mam kilka złych wieści.
Kilka z pośród wielce popularnych i lubianych serii w przyszłym tygodniu zakończy się.

W przyszły wtorek zostanie wyemitowany ostatni, 24 odcinek drugiego sezonu przygód pięciorga dziewcząt z liceum - mowa o K-ON!!
Większość fanów z wytęsknieniem będzie oczekiwać kolejnych serii gdyż zabawna piątka wraz z postaciami pobocznymi zagościła w wielu sercach swoich fanów i na pewno będzie ciężko się pogodzić z tym, że w kolejnym tygodniu, wtorkowy wieczór nie będzie się kręcić w okół leniwej Yui czy rezolutnej Ritsu.

Lycopene~!

Również w przyszłym tygodniu przyjdzie nam pożegnać się z Ookami-san to Shichinin no Nakamatachi czyli wesołą wariacją na temat klasycznych baśni europejskich.
Seria zakończy się bardzo szybko, gdyż zaledwie po 12 odcinkach - muszę przyznać się do wielkiego rozczarowania! Panowie producenci, a może tak jeszcze ze 4 odcinki?Z dobrych wiadomości, na pewno należy wymienić adaptację anime mangi Bakuman.
Jeśli nazwa Ci nic nie mówi, to już na prędce tłumaczę co to jest.

Akcja mangi Bakuman kręci się w okół nastolenich ambicji i marzeń - dwóch licealistów postanawia połączyć swoje siły i zostać znanymi twórcami komiksów. Przechodzą szkołę życia dążąc do celu, a ich największą ambicją jest stworzenie tytułu, który zostanie zekranizowany jako serial animowany.

Gorąco polecam ten tytuł, tym bardziej że jest to dzieło pary, odpowiadającej za niezwykle popularną mangę DEATH NOTE! Tak jest, Tsugumi Ohba i Takeshi Obata tym razem zrealizowali mangę pełną gagów i codziennej, szkolnej dramy, która po 100 rozdziałach, została zekranizowana. Już wkrótce, zobaczymy jak wizja twórców została zrealizowana przez studio J.C. Staff.

Kolejną serią potwierdzoną na ten rok, będzie tytuł ze studia GAINAX! Tak jest, sam jestem w głębokim szoku, tym bardziej, iż produkcja będzie erotycznym paszkwilem inspirowanym przez amerykańskie kreskówki, głównie Atomówki i Hi-hi Puffy Ami Yumi SHOW.
Seria pod tytułem Panty and Stockings with Garterbelt (Majteczki i Pończoszki wraz z pasem) już niedługo wypierze wasze mózgi wraz z psem co wygląda jak Invader Zim, Pastorem-kuzynem Dziarskiego Henka i różowym hum-wee.1 komentarz: