poniedziałek, 2 sierpnia 2010

Yoroshiku, czyli dzień dobry~

Cześć wszystkim, z tej strony keik, współzałożyciel NYAN^2 complex. Przypadł mi niemały zaszczyt napisania wstępniaka, posta numer jeden i się lekko denerwuję bo zawsze najtrudniej jest zacząć. No ale skoro już piszę trzecie zdanie to chyba można uznać, że "słowo wstępu" jest za mną i mogę śmiało kontynuować.

Chciałbym uniknąć wielkich słów, takich jak "misja" czy "powołanie", jednak geneza narodzin tego serwisu wynika właśnie z czegoś takiego... właściwie z wielkiego niezadowolenia z serwisu 'animetanuki' i ich krytycznego podejścia wraz z narzuconą oceną. Luki jaka powstała po upadku czasopism Kawaii i MANGAzyn, czyli tej "starej szkoły" fanów pop-kultury współczesnej Japonii.
Większość osób "w temacie", na pewno zna chociażby animetanuki, ale tu nie chodzi tylko o to by obracać się we własnym, hermetycznym środowisku.
Dla mnie osobiście manga, anime, japońska muzyka i kultura zmieniły życie. Często musiałem się zmierzyć z podejściem iż interesuję się czymś co jest 'głupie', 'dziwne', 'inne' czy nawet 'zboczone'! Przypuszczam że wiele osób, dotkniętych takimi uwagami zamyka się sama ze sobą, we własnym pokoju, i izolując się od krytyki, izoluje się od świata. Albo odwrotnie, za wszelką cenę wymusza na innych akceptację swoich zainteresowań stosując makaronizmy przez które telefon to denwa, a pożegnalne "cześć" to sayonara.
Nie ma w tym nic złego, tacy jesteśmy, to lubimy i to nas kręci, jednak uważam, że brakuje nam dojrzałego i świeżego podejścia do tematu.

Tak! jestem otaku. Tak! interesują mnie egzotyczne kreskówki i komiksy! Tak! to jest moje życie! Pasja.

 My to akceptujemy i chcemy się dzielić naszymi pasjami ze wszystkimi!Czyli o czym będzie traktować serwis?
Wraz z Goe będziemy pisać recenzje, felietony, przemyślenia, streszczenia i wszystko co uznamy za ważne, interesujące, godne wyjaśnienia, poznania lub sprostowania.
Chcemy na gorąco recenzować nowe serie które śledzimy, przybliżyć mniej znane, unikając zachwalania czegoś co jest po prostu wszędzie (nie planuję oblewać Bleach tylko dla tego, że jest znany, mi się nie podoba i tyle ;)

Będziemy pisać o muzyce, o wydarzeniach, trendach. Będzie poważnie o daikimurach i niepoważnie o sake, na odwrót o tym samym i jeszcze z domieszką mniej lub bardziej wyszukanych żartów.
Zachwycimy się czołem Ritsu i zastanowimy nad tym co jest fascynujące w ideogramach czyli alfabecie japońskim.

Mamy bardzo duże ambicje i aspiracje, ale żeby sięgnąć gwiazd, trzeba mierzyć wysoko!Dla nas najważniejsze będą Wasze komentarze więc piszcie śmiało o wszystkim co uważacie za istotne!
Będziemy dostępni na twitterze i innych serwisach, gdyż liczymy że narodzi się małe społeczeństwo nyan-kompleksowców~

Tak więc tyle (tl;dr) tekstu na wstępie.
Do zobaczenia i do zaczytania,
~keik

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz